Rynek kamienia o nas
13-09-2011
We wrześniowym wydaniu Nowego Kamieniarza nr 55 ukazał się artykuł dotyczący naszej współpracy z indyjskim potentatem branży kamieniarskiej. Artykuł do przeczytania TUTAJ a poniżej jego treść:
'
Indyjski potentat inwestuje w Polsce
Piątek, 02 września 2011, 09:56
Ronak Stone Ltd., jedna z największych indyjskich firm branży kamieniarskiej, otwiera w Polsce trzy składy kamienia. Inwestycję indyjskiego koncernu prowadzi w naszym kraju Artur Kozłowski, właściciel marki Luxury House oraz firm Luxury Stone, Granmar i Aglomar z Motycza koło Lublina. Firmy te mają stanowić zaplecze produkcyjne dla powstających trzech hurtowni kamienia – w Lublinie oraz Jankach i Łomiankach pod Warszawą. W kraju pojawiły się już pierwsze kontenery z Ronak Stone, docelowo w trzech magazynach znajdzie się około 100 tys. mkw. płyt i tyle samo płytek. Kamień jest już dostępny w Lublinie, skład w Jankach otwarty zostanie we wrześniu, a w Łomiankach, tuż obok sklepu Ikei, do końca roku. W magazynach znajdą się nie tylko kamienie wydobywane przez Ronak Stone we własnych kopalniach w Indiach, ale także inne, z całego świata.
Indyjska firma poszukiwała w Polsce chętnych do współpracy od kilku lat. Decyzja o otwarciu własnych składów, które swoim zasięgiem mają obejmować całą Europę, została podjęta kilka miesięcy temu. W ofercie Ronak Stone znajduje się po kilkadziesiąt rodzajów granitów, marmurów, piaskowców i łupków oraz kilkanaście rodzajów onyksów. Kamień oferowany jest w płytach, płytkach, elementach gotowych, mozaikach i w formie kamienia murowego. Firma posiada certyfikat zarządzania jakością ISO 9001:2000. Jest częścią Ronak Group India – wielobranżowego koncernu zajmującego się m.in. rolnictwem, budownictwem, edukacją i branżą zbrojeniową. W 2005 roku koncern był największym eksporterem indyjskich produktów. Jego siedziba znajduje się w Vadodarze w zachodnich Indiach.
Ze względu na zaplecze produkcyjne, które stanowić będą firmy należące do Artura Kozłowskiego, główny magazyn znajdzie się w Lublinie. To tam będzie się odbywać obróbka kamienia na potrzeby poszczególnych inwestycji. Obecnie firmy Aglomar i Granmar realizują dwa projekty unijne mające wzmocnić ich możliwości produkcyjne. Aglomar do swoich 13 pił tarczowych dołączy dzięki dofinansowaniu dwie piły mostowe, dwie boczkarki i jedno centrum CNC. Granmar zostanie doposażony siedmioma centrami obróbczymi. W dalszych planach jest postawienie także traka wielolinowego. Obie firmy mają 30-letnie doświadczenie na rynku kamieniarskim.
/zap/'